Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym

Likwidacja zmarszczek kwasem  hialuronowym. Zmarszczki mimiczne zaczynają być widoczne na skórze twarzy już w okolicach 20. roku życia. Z wiekiem ulegają pogłębieniu, choć wiele zależy tutaj od indywidualnych tendencji, na przykład genetycznych, oraz stosowanych kosmetyków. Nie ulega wątpliwości, że z widocznymi zmarszczkami próbuje poradzić sobie każda kobieta. Dobrym rozwiązaniem jest ich likwidacja za pomocą kwasu hialuronowego. Dlaczego warto wybrać tę metodę?

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy cieszy się ogromną popularnością zarówno w kosmetologii, jak i w medycynie estetycznej. Wynika to z faktu, iż jest on bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki, gdyż naturalnie występuje w ich skórze. W praktyce reakcja alergiczna na kwas hialuronowy jest niezwykle rzadkim zjawiskiem. Kwas hialuronowy wiąże w skórze wodę, odpowiadając tym samym za właściwe nawilżenie naskórka, a także jego elastyczność i sprężystość. Z wiekiem jego ilość zaczyna stopniowo spadać, dlatego też na skórze, zwłaszcza na twarzy, widoczne są pierwsze zmarszczki. Kwas hialuronowy znajdziemy w wielu kosmetykach pielęgnujących i nawilżających, jednak należy mieć na uwadze, że działa on jedynie punktowo i nie wnika w głębsze warstwy skóry. Tymczasem to właśnie tutaj woda ulega wiązaniu, przez co skóra otrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. 

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?

Kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego działają wspomagająco, lecz nie likwidują zmarszczek same w sobie. Mogą raczej nawilżać skórę, tak aby opóźniać procesy starzenia się. Niemniej jednak w przypadku, gdy na twarzy widoczne są już pierwsze zmarszczki, trzeba działać nie od zewnątrz, a od środka. Dlatego też redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym polega na jego wstrzykiwaniu w skórę, najczęściej za pomocą igły lub mikrokaniuli. Specjalista dobiera odpowiednią ilość kwasu, a następnie wstrzykuje go w skórę. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje znieczulenie, dzięki czemu nie odczuwa bólu. Sam zabieg trwa około 30 minut, choć zdarza się, że nieco dłużej. Zanim specjalista przystąpi do pracy, przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Upewnia się tym samym, czy nie występują żadne przeciwwskazania do likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednak w krótkim czasie powraca do swoich codziennych aktywności. 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Ogromną zaletą kwasu hialuronowego jest fakt, iż wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć efekty. Te zwykle w pełni widoczne są po około 2 tygodniach, gdy kwas dobrze zwiąże wodę. Tymczasem same rezultaty utrzymują się przez minimum pół roku. Zazwyczaj po około roku należy powtórzyć zabieg, choć w niektórych przypadkach możemy odczekać nawet 18 miesięcy. Wiele zależy tutaj od indywidualnych predyspozycji skóry pacjenta, a także od stylu życia, jaki prowadzi. Ważne, aby odpowiednio nawadniać organizm, unikać nadmiernej ekspozycji skóry na słońce oraz stosować delikatne kosmetyki pielęgnacyjne. Niestety, obecnie medycyna estetyczna nie dysponuje środkami, które pomogłyby trwale pozbyć się zmarszczek. Niemniej jednak kwas hialuronowy daje bardzo dobre efekty, a dodatkowo jest mało inwazyjny.

Kto może przeprowadzić zabieg?

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym odbywa się poprzez przerwanie ciągłości naskórka. Substancję należy bowiem wstrzyknąć w głębsze warstwy skóry, zatem zabieg może być wykonany jedynie przez lekarza medycyny estetycznej. Obecnie tego typu usługę oferują najlepsze gabinety. Lekarz nie tylko przeprowadzi zabieg, lecz również dokona kwalifikacji pacjenta do niego. Co prawda do wstrzykiwania kwasu hialuronowego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, jednak dobry lekarz zawsze przeprowadza przed zabiegiem wywiad medyczny.

Kiedy warto zdecydować się na likwidację zmarszczek kwasem hialuronowym?

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalne podejście i maksimum bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, zatem nie dostarczamy naszemu organizmowi żadnych szkodliwych substancji dodatkowych. Pierwszy zabieg może być wykonany nawet u dwudziestolatek, w zależności od tego, jak szybko na ich skórze pojawiają się zmarszczki. Najczęściej decydują się na niego kobiety, które ukończyły 40. rok życia – wtedy też zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Kwas hialuronowy sprawdza się zarówno w redukowaniu drobnych, jak i większych zmarszczek, jednak w każdym przypadku należy odpowiednio dobrać jego ilość. Daje on bardzo dobre rezultaty, a przy tym efekty uboczne są naprawdę niewielkie, dlatego dedykowany jest kobietom z alergią czy skłonnościami do podrażnień. Pamiętajmy, że usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne, o ile tylko zabieg przeprowadza wykwalifikowany specjalista. Dlatego też na wizytę udajmy się do renomowanego gabinetu, który zatrudnia doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Daje to pewność, że cała procedura zostanie wykonana w bezpiecznych dla pacjenta warunkach.